Základní škola, Klášterec nad Ohří, Petlérská 447, okres Chomutov

Akce naší školy

zpět na úvodní stranu


Druháčci zážitkový den

Žáci tříd 2.A a 2.B prožili v pátek 24.6. zážitkový den na zahradě Lesů ČR. Pan Hrouda měl pro děti připraveno plno aktivit. Děti měly za úkol vyplnit nelehkou křížovku, poté si zahrály lesní sběratelskou soutěž. Po lehkém občerstvení přišla na řadu poznávačka  „co do lesa nepatří“. Nakonec si děti zahrály napínavou pohybovou hru a Lesní správu opustily s malým dárečkem. Panu Hroudovi děkujeme za krásný program a zajímavé informace.   

Druháčci v Ekocentru

V pondělí 20.6. jsme žáci z 2.A a 2.B vyrazili vlakem na výlet. Naším cílem bylo Ekocentrum v Ostrově n/O. Mají tam minizoo a byli jsme překvapeni, kolik zvířátek tam chovají. Moc se nám v Ekocentru líbilo. 
Zde jsou postřehy našich dětí:    

„V Ekocentru se mi moc líbili hadi a pavouci. A pak jsme byli v cukrárně, kde jsem si koupila zmrzlinu a makronky.“ J. Dragomirová 

„Zvířátka se mi moc líbila, také jak nám to pan chovatel vše ukazoval a vysvětloval. Až budu velká, budu chovat želvy.“ K. Raufsteinová 

„V Ekocentru se mi líbily tarantule, liška, králík a papoušek, který říkal „ahoj!“.“ Š. Mácha 

„Líbilo se mi všechno, ale nejvíc hadi. Až budu velká, tak budu mít zoo.“ K. Danková 

„Super bylo, jak jsme měli hady na krku.“ V. Urbiš 

„V ruce jsem držel ještěrku, hada i strašilky.“ M. Lacko 

„Nejvíc se mi líbili králíci a želvy. Ve vlaku byla sranda.“ I. Olahová 

„Mně se nejvíc líbil krokodýl. A taky ovce, která na mě pořád řvala, to bylo fakt vtipný. Byla tam také velká želva Lili.“ D. Buiová  

Kamarádský den v 2.A

Jeden červnový pátek měla třída 2.A „Kamarádský den“. Vůbec jsme se neučili a místo toho jsme poznávali blíže své spolužáky. Nejprve podle jejich zájmů a potom také podle hmatu a po hlase. Dost jsme se u toho nasmáli. Také jsme se snažili nakreslit portrét svého nejlepšího kamaráda. Máme moc rádi takové projektové dny. 
Žákyně 2.A Kira Raufsteinová a Julie Dragomirová

Rozloučení s prvním stupněm na Zásadě

Ve dnech 6. – 7. 6. jsme s žáky V.A podnikli projektové vyučování v přírodě a tuto příležitost zároveň využili jako rozlučku s prvním stupněm. Vše začalo pěší turistikou na místo činu – do Zásady u Kadaně. Zde jsme se ubytovali, dali si výborný oběd a pokračovali odpoledními vědomostními i sportovními soutěžemi. Připomněli jsme si také některé hry, které už jsou dětmi často opomenuté (já hloupá kuchařka, molekuly, vybíjená „pamatovák“ apod.). Počasí nám přálo, a tak jsme si večer rozdělali oheň a užili si skvělý táborák. U něj jsme si zazpívali, a někdo si dokonce i zatančil. Po přespání v rekreačním areálu jsme se vydali po cyklostezce zpět ke škole. Dva dny v přírodě jsme si užili a už se těšíme na druhý stupeň, který nám také jistě přinese plno nových zážitků a zkušeností.  

Poslední měsíc předškolního vzdělávání

Předškoláci zažili poslední měsíc v přípravné třídě, který byl plný akcí.  1. 6. Vyrazili s ostatními třídami prvního stupně na Rašovické hřiště, kde si zasportovali a následně obdrželi balíček ke Dni dětí.  8. 6. nás čekala beseda v městské knihovně, kde si paní knihovnice nachystala povídání a knihy na téma "Prázdniny". Žáci si mohli prohlédnout knihy, o které měli zájem. 9. 6. jsme navštívili státní policii, kde jsme viděli úplně vše, co nás zajímalo - zbraně, neprůstřelné vesty, vysílačky, celu, vybavení pro policistu a hlavně policejní auto se vším všudy. Za ukázku moc děkujeme.  14. 6. byl den "D" - třídní výlet do Kadaně, na který se každý těšil. Samotná cesta autobusem byla pro žáky velkým zážitkem. Následovala prohlídka muzea čarodějnic, kde nám čarodějka Agáta ukázala lektvary, čarodějnickou školu a spoustu zajímavostí ze světa čar a kouzel. Následovala návštěva cukrárny s výbornou zmrzlinou a na závěr dětské hřiště. Výlet se vydařil a všem se moc líbil. 

Učíme se zásadně na Zásadě!

Ve středu 8.6. jsme vyrazili se třídou 4. A vstříc dobrodružství, která na nás čekala na „Zásadě“. Zde jsme strávili tři společné dny, během nichž jsme načerpali nové vědomosti a dovednosti, zažili spoustu legrace, sportovních aktivit i špetku napětí. Po příchodu a dobrém obědě jsme vyrazili prozkoumat okolí. Stolovou horu Úhošť jsme sice pokořili jen z části, cestou jsme však nasbírali dřevo na večerní táborák. Ve čtvrtek jsme si zamračené dopoledne krátili vlastivědnými úkoly, díky nimž jsme se seznámili s historií Katovy uličky v Kadani, která je oficiálně nejužší uličkou v ČR, a pojí se k ní řada zajímavostí, mimo jiné pověst o jeptišce a katu Ignácovi. Odpoledne jsme podnikli výlet do Kadaně, kde jsme si její průchod vyzkoušeli na vlastní kůži. Po návštěvě minigolfu a vodních aktivit na Nábřeží Maxipsa Fíka jsme se vydali pěšky zpátky. Večer jsme si rozdělali opět ohýnek a společné chvíle si zpříjemnili zpěvem písniček. A protože jsme parta statečných, zvládli jsme i stezku odvahy! Všichni jsme se ve zdraví vrátili zpátky domů k rodičům, i když trošku smutní, že nám to tak rychle uteklo.
   

„Třeťáčci“ hrají na zobcovou flétnu

Již od konce druhé třídy trénovali správné dýchání, čtení not, rytmus, hmaty a jiné dovednosti, které se hrou na flétnu souvisejí. Dnes se mohou pochlubit prvními úspěchy. V dubnu vystoupili na JARNÍ PŘEHLÍDCE TVOŘIVOSTI. Ta se uskutečnila na d. p. ul. Havlíčkova. Dne 27. května zazářili během vystoupení u příležitosti oslav 45. výročí založení naší školy ZŠ Petlérská. Děti hra na flétnu baví a já mohu slíbit, že příští rok budeme určitě pokračovat.                                                                                        
Tř. učitelka Hana Malastová

Olympijský desetiboj pro MŠ 

Sazka olympijský víceboj letos dorazil do Klášterce v plné polní 😊  Základní škola Petlérská v Klášterci v letošním školním roce přizvala k zápolení v Sazka olympijském víceboji školy okresu a následně i kraje. Projekt funguje již dvanáctým rokem. Letos poprvé byly zapojeny i pilotní mateřské školy v ČR. Mezi takové patří i naše město Klášterec a zdejší MŠ. Děti předškolního věku byly testované již v březnu 2022. Zde vznikla myšlenka vytvořit desetiboj i pro malé předškoláky. 3.6.2022 snahy a přípravy dětiček a jejich učitelek vyvrcholily při desetiboji. Žáci ZŠ Petlérská si připravili deset disciplín z testové baterie SOV a olympijského desetiboje a zároveň tvořili rozhodčí. Jednotlivé školky pak soutěžily v rámci týmu. Nejlepší sportovci budou vyhodnoceni dodatečně a jejich výkony budou vloženy do adminu, který jim vyhodnotí tělesnou zdatnost a talent pro dané sportovní odvětví. 
Mezi disciplíny patřil: 
Běh 4x10m 
Skok daleký 
Hod míčkem 
Hod za záda 
Trojskok 
Dřepy 
Postoj čápa 
Přeskok lajny 
Slalom 
Běh přes překážky 

Celkem soutěžilo 5 MŠ s počtem asi 120 žáků. Umístění jednotlivých školek: 

1.     MŠ Souběžná

2.     MŠ Dlouhá 

3.     MŠ Lesní a Školní 

4.     MŠ Lípová 

Mezi nejlepší sportovce patřili: Seničová, Žihlová, Plomerová, Fialová, Vejražková, Kňavová, Džubinský, Novotný Jakub, Černý, Kodytek, Skála, Stütz, Koblitz    

Mgr. Martina Nováková

Slavíme narozeniny

V pátek 27. května se ZŠ Petlérská konečně dočkala oslavy svých 45. narozenin. Během dopoledne proběhlo projektové vyučování zaměřené na historii školy a připomenutí doby, kdy „mobily ještě nebyly“. Ve 4.A jsme se proto zaměřili na to, jak naši rodiče či prarodiče trávili volný čas. Zahráli jsme si námořní bitvu, vrhcáby a piškvorky, zaskákali si gumu, cvrnkali kuličky, oprášili oblíbené hry typu Honzo, vstávej!, cukr-káva-limonáda či nesmrtelnou „schovku“. Naštěstí jsme se nakonec všichni ve zdraví shledali, proto jsme se mohli s radostí zúčastnit i odpoledního programu pro veřejnost. Po úvodní gratulaci pana starosty a pana ředitele vystoupili žáci naší školy s hudebním a pěveckým vystoupením. Prezentovali se i tanečníci z DDM Volňásek. Následovalo účinkování klaunů Pepe a Pipi, kteří upekli s dětmi obrovský narozeninový dort. Vnitřní prostory školy byly vyzdobeny retro fotografiemi z dob, kdy byla naše škola ještě v plenkách. Výuka probíhala odpoledne tak trochu naruby. Děti vyzkoušely rodiče z krasopisu a ti si s nimi na oplátku některé z her zahráli.              
 Děkujeme všem, kteří si přišli s námi připomenout svá školní léta a těšíme se, že jednou budeme se stejnou láskou vzpomínat na budoucnost, která nás teprve čeká.                                                                                
Mgr. Michaela Járková

Květen v přípravné třídě

Předposlední měsíc školního roku byl v přípravné třídě plný akcí. Nejvíce žáky zaujala návštěva kláštereckých hasičů, kteří žákům ukázali všechna auta a jejich výbavu, vše si také žáci mohli vyzkoušet a odnést si tak velký zážitek. Následně jsme dva týdny věnovali tvoření na téma "Záchranáři", povídali si o hasičích, policii i lékařích ze záchranné služby. Zúčastnili jsme se také otevření nového hřiště v Lesní ulici, kde si děti zadováděly s hudebním divadlem a ostatními vrstevníky. Dále jsme se zapojili společně s první třídou do projektu "Veselé zoubky", při kterém na žáky čekalo spoustu aktivit a následně dárkový balíček za odměnu. 20. 5. proběhl světový den včel, kdy nám paní asistentka donesla ukázat včelky a jejich domeček, vše doplnila krásným výkladem k tématu. A na konec to nejlepší - 45. výročí školy, které jsme oslavovali již od rána. Ve třídě probíhali po celé dopoledne soutěže, volné hraní a jako dárek pro školu nakreslily děti společný velký obrázek. 

Pohár rozhlasu

V úterý 10. května vyrazil pod vedením paní učitelky Novákové a asistentky Vlkové výběr žáků sedmé, osmé a deváté třídy naší školy do Chomutova, účastnit se atletického závodu „Pohár rozhlasu“. Po příjezdu na chomutovský atletický stadion kluci soutěžili ve skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí, štafetě a běhu na šedesát a tisíc pět set metrů. Naše škola si z této akce odvezla tři medaile. Jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili získal v běhu Patrik Zvánovec z devátého ročníku (60m/8,17s a 1500m/5:00,03). Další dělenou zlatou medaili pro nás vybojoval ve skoku vysokém žák osmé třídy Filip Moulis (157cm). I když v tento den neslavili jen velká vítězství, kluci prokázali, že se dokáží podpořit a navzájem se podržet. A to je ve sportu to nejdůležitější.   Anna Směšná

Observatoř Kadaň a noční toulky  

První duben byl opravdu aprílový den. Noc s Andersenem měla být obohacena o návštěvu kadaňské observatoře. Vzhledem k lijavému počasí však z prohlídky sešlo a tak jsme exkurzi zopakovali v květnu. Observatoř nás doslova okouzlila a povídání vedoucího astronomického kroužku a vědce z Akademie věd ČR Pavlem Pintrem, doslova očarovalo. Měli jsme možnost pozorovat skvrny na Slunci a sluneční erupce. Ohromné dalekohledy a optická zařízení nás zaujali natolik, že se pojedeme v červnu podívat do žateckého planetária. Také cesta z observatoře byla plná dobrodružství, neboť jsme se rozhodli jít zpět pěšky po nádherné cyklostezce z Kadaně do Klášterce. Tentokrát nám počasí přálo a mohli jsme pozorovat noční oblohu. Akce se natolik vydařila, že rozhodně nebyla tou poslední😊 
Mgr. Martina Nováková  

Basketbal

V pátek 13. května se basketbalový tým naší školy společně s paní učitelkou Novákovou  a asistentkou Vlkovou vydal do chomutovské sportovní haly na basketbalový turnaj základních škol. Naši žáci postupně hráli proti týmům ze základních škol Chomutova, Jirkova i v Perštejna. I přes to, že na rozdíl od ostatních škol, jejich tým netvořili jen žáci osmé a deváté třídy, probojovali se na krásné čtvrté místo z celkových sedmi družstev a z turnaje odjížděli spokojeni.

Projekt Veselé zoubky 2022 pro 1. ročníky ZŠ  

  V letošním školním roce jsme opět oslovili společnost Drogerie Dm a zapojili se do jejich tradičního projektu pro 1. ročníky základních škol. Jde o projekt Veselé zoubky zaměřený na prevenci zubního kazu u dětí mladšího školního věku. Potřebné dokumenty, výuková CD, odměny i pracovní listy nám dodala zmíněná společnost a my jsme se směle pustili do práce. Žáci se seznámili s novými informacemi o svém chrupu, o zdravé výživě, o návštěvě zubního lékaře a také zhlédli výukovou pohádku s oblíbeným Hurvínkem.  Samozřejmostí byly i různé výtvarné práce na toto téma, praktická zkouška, jak si správně čistit zoubky, vyplňování kvízů a úkolů, pracovních listů a vyprávění o vlastních zkušenostech se zubním kazem nebo návštěvou zubaře.  Nechyběla ani zoubková víla. Na závěr si každý proškolený žáček odnesl zaslouženou odměnu – kartáček, zubní pastu, žvýkačky a jiné drobnosti.  Jako každý rok jsme si to letos s prvňáčky opět užili. 
Mgr. Spurná Kateřina  

Sazka Olympijský víceboj se přestěhoval do našeho města

Sportovní projekt je určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií a probíhá pod záštitou Sazky a Olympijského výboru. Vznikl před dvanácti lety na podnět olympijských vítězů v desetiboji – Roberta Změlíka a Romana Šebrleho. V letošním roce se jeho okresní i krajské kolo konalo vůbec poprvé v Klášterci nad Ohří. Na kláštereckém atletickém stadionu měřilo své fyzické síly přes 200 závodníků z 10 škol našeho okresu v dubnovém okresním kole a na krajské kolo konané 12. května jich dorazilo celkem přes 250, a to z 37 škol. Organizace se ujali učitelé a žáci 8. a 9. tříd ZŠ Petlérská a manželé Purmanovi s jejich svěřenci z kláštereckého atletického oddílu, kteří byli hlavními rozhodčími soutěže. Závodníci soutěžili celkem v pěti disciplínách. Čtyři z nich byly společné pro všechny: trojskok z místa, hod vzad medicinbalem, skákání přes švihadlo po dobu 2 minut a počet kliků vykonaných v časovém limitu 2 minut. Pátá disciplína byla volitelná mezi během v délce 1.000 m na čas a driblováním basketbalovým míčem po dobu 2 minut, kdy se driblujícímu závodníkovi při jeho výkonu měřila uběhnutá vzdálenost. I když se žádnému družstvu z kláštereckých škol nepodařilo postoupit do celorepublikového kola, výkony některých jednotlivců byly vynikající navzdory tomu, že děti pravidelně netrénovaly. Mezi nejúspěšnější závodníky narozené v roce 2011 patří dívky Eliška Jabůrková, Terezie Laudátová a Sofie Šroubková, z jejich chlapeckých vrstevníků si nejlépe vedl Tobiáš Kováč. V kategorii o rok mladších závodníků odvedli skvělé výkony Sára Jandlová a Adam Jedlička. Za sportovce narozené v roce 2008 a 2009 naše město vzorně reprezentovali Lea Jenčíková, Kateřina Hniličková a Josef Suchý. Šance, že se některá z našich škol bude moci zúčastnit celorepublikového závodu konaného letos v září v Brně, tu však stále je, a to díky tzv. zelené kartě udělené všem zúčastněným školám za jejich aktivitu a snahu. O eventuální účasti některé z kláštereckých škol rozhodne losování, které proběhne v červnu. Ohromné poděkování patří všem organizátorům a také panu starostovi za jeho přítomnost při předání medailí všem vítězům. Všem, kteří se probojovali do celorepublikového závodu, gratulujeme a držíme jim palce k co nejlepším sportovním výkonům.  

Soutěžní den pro 8.roč na SPŠ Ostrov „Technika je hra“

Dne 5.5. 2022 jsme opět po tříleté přestávce způsobené covidem mohli v rámci přípravy na volbu povolání zavítat na SPŠ v Ostrově, kde jsme si mohli prohlédnout prostory, zázemí pro studenty, učebny, ale hlavně si zkusit pracovat v jednotlivých studijních oborech a prostřednictvím soutěží v družstvech si „osahat“ učivo daných oborů. Z názoru žáků: „Mohli jsme si vyzkoušet 4 různé obory : Strojírenství -  kde jsme montovali a přiřazovali nářadí ke správným názvům.    Elektrotechnika -  tam jsme měřili napětí. Autotronik – tam jsme se naučili vyměnit pneumatiku. Informační  technologie  -   zde nám studenti ukázali rozebraný  počítač. Byli jsme rozděleni do družstev po sedmi členech. Soutěžilo se o to, kdo nasbírá nejvíce bodů. Ten, kdo nasbíral nejvíce bodů, dostal největší odměnu. Na závěr byla soutěž družstev v oboru Veřejná správa , kde jsme podle indicií hádali pojmy z oblasti práva. Jedno naše družstvo, složené převážně z děvčat, v soutěži zvítězilo, druhé obsadilo 4.místo. Škola byla nová a moderní. Všem se nám líbila.“ 
Žáci 8.A a V.P. Ivana Hykyšová

Kouzlení čarodějů a čarodějnic v PT

 ​V pátek před pravou Filipojakubskou nocí proběhl v přípravné třídě čarodějnický den plný kouzel. Žáci si zasoutěžili ve skoku v pytlích a chůzi na chůdách, vytvořili si čarodějku na spálení v ohni a dokonce uvařili i lektvar, na kterém si pochutnali. 
V následujících měsících nás čeká návštěva městské knihovny, záchranných složek a také třídní výlet za zvířátky. 

Cyklistický víceboj ve 4.A

  V letošním roce se v našem městě po dlouhé odmlce opět pojede cyklistický závod Šlapačka, který měl v minulosti na naší škole dlouholetou tradici. Abychom zvolili skutečně nejlepší reprezentanty naší třídy, kteří budou na kolech rychlejší než vítr a ani dovednostní disciplíny je nevyděsí, uspořádali jsme si malý třídní cyklistický víceboj. Stříbrnou medaili si nakonec vybojovala Bianca Hajašová a zlato získal s přehledem Fanda Dragomir. Za koloběžky se nejlépe umístil Kubík Domasta, druhým nejšikovnějším koloběžkařem se stal Ondra Schopf. Všichni účastníci závodu si zaslouží velikou pochvalu, protože při rovnocenném souboji neutrpěli žádné zranění!  

Návštěva lesní správy

V rámci seznamování s přírodou se žáci z 1.A a také z přípravné třídy vydali na lesní správu, kde pro ně pan Hrouda nachystal pěknou a veselou besedu o zvířatech a zajímavostech z lesa. Žáci uviděli vypreparovaná zvířata, různá krmítka a budky pro ptáky i drobný hmyz a poznávali zvuky zvířat. Dozvěděli se také spoustu zajímavostí o lese a každý si odnesl malý dáreček v podobě reflexního náramku a pexesa.

Ovocný den v PT  

Pohár ve škole? Žádný problém. Žáci v přípravné třídě se seznámili s ovocným stromem a jeho růstem. Dozvěděli se, jak o strom pečujeme a co se s ním děje během roku. Koncem dubna pak poznávali ovoce a také si z různých druhů přichystali ve školní cvičné kuchyňce ovocný pohár, na kterém si všichni pochutnali.   

  Velikonoční měsíc v přípravné třídě

Začátkem dubna si žáci zasadili velikonoční osení do malých kalíšků, seznámili se tak se zeminou a péčí o zasazená semínka, z kterých později vyrostla krásná jarní dekorace. Následující dny plnili různé úkoly s velikonoční tématikou a také tvořili obrázky, zápichy do a další výrobky. Velkým závěrem před prázdninami byla stezka s úkoly a hledáním velikonočního pokladu, kterou si všichni moc užili. Žáci přípravné třídy se také zapojili v průběhu dubna do akce „Ukliďme Česko“, kdy posbírali odpadky v blízkém lesíku u školy.

Velikonoční tradice ve 4.A

Ve středu 13.4. jsme si v rámci projektového dne Velikonoční tradice upekli velikonočního beránka, vyrobili zápich v podobě kraslice a po rozluštění zašifrované zprávy našli i sladký poklad od velikonočního zajíčka. 

Noc s Andersenem

Letos se konal již 22. ročník Noci s Andersenem a naše škola se po covidové přestávce již po osmé v řadě připojila k této akci. Nocování ve škole je pro žáky, ale i pedagogy, velký zážitek. Kolektivy se poznají zase trochu jinak, v jiné atmosféře. Letošní rok připadlo páteční datum na 1. 4., tedy aprílový den. O to více byla letošní „přespávačka“ pro všechny zajímavější. Ve škole tento rok strávilo noc na 70 žáků spolu se svými třídními učiteli a asistenty pedagogů, kteří žákům pomáhali zvládnout připravené úkoly, bojovky, hry apod. Paní kuchařky opět zajistily pitný režim a žáci netradičně povečeřeli ve školní jídelně dobroty, které jim nachystaly maminky. Mladší žáci zvolili téma 110. výročí Jiřího Trnky. Seznámili se s osobností tohoto plzeňského rodáka i s jeho pohádkovým odkazem. Prohlíželi knihy, ilustrace, sledovali loutkové filmy, četli zajímavé a vtipné příběhy, luštili křížovky nebo vyráběli, například lapače snů. Samozřejmostí byla i noční bojovka v prostorách školy. Starší žáci si vybrali téma 135. výročí Josefa Lady. Seznamovali se s tvorbou tohoto spisovatele i ilustrátora v jednom. Snad každý zná Ladovy obrázky a pohádky. Opět se četlo, prohlíželo, sledovalo a nasávalo dílo tohoto autora. Nejčastěji pan Lada maloval  a psal o zvířatech. Ve večerních hodinách pak žáci shlédli film Gump – pes, který naučil lidi žít. Každý si na památku vyrobil i památeční placku na batoh. Na všechny účastníky opět čekala odměna od hlavních organizátorů Noci s Andersenem a nakladatelství Albatros – pohlednice pro tento rok.  

Divadlo ve ŠD

V pondělí k nám dorazilo „Divadélko z bedny“ i s panem Pohodou a Soničkou. Tentokrát přivezli pohádku 
„Z lesa“. Dětem se pohádka velmi líbila a moc se u ní nasmály. Doufáme, že divadélko přijede zpět a zahrají nám další krásnou pohádku.

Autorské čtení s regionální spisovatelkou Zuzanou Šestákovou - 2.A a 2.B

Březen – měsíc knihy 
Březen patří již tradičně knihám. Je to měsíc podpory čtenářství a milovníků příběhů všech možných žánrů. Může to být i dobrý důvod, proč si doplnit svou domácí knihovnu. Pozvali jsme si do školy spisovatelkou žijící v našem regionu -  Zuzanu Šestákovou, která dětem představila svou knihu Laskavé pohádky od starého dubu.  Autorka dětem přečetla úryvek z této knížky, aby je seznámila s opravdovým kamarádstvím skřítka Vítka a veverčáka Marcela, kteří žijí ve starém dubu na lesním paloučku a zažívají různá dobrodružství. V knížce děti okouzlí krásné tušové ilustrace od Zuzany Osako. Autorské čtení doplnila paní spisovatelka hudebními prvky muzikoterapie, ve které žákům představila tibetské mísy s nádherným zvukem. Děti se na besedu moc těšily, protože poprvé na vlastní oči viděly skutečnou žijící spisovatelku.  

Boudo, budko, kdo v přípravné třídě bydlí

Žáci PT si velice oblíbili dramatizaci známých pohádek. Pohádku si vždy nejprve vyslechnou, poté plní různé úkoly k pohádce a nakonec si vyzkouší její dramatizaci. Tentokrát si žáci zahráli pohádku „Boudo, budko“ a moc se jim líbila, hlavně role medvěda, který boří v závěru pohádky celou budku. 

Únor v přípravné třídě se nesl ve znamení oslav

Začátkem měsíce děti připravily krmítka pro ptáčky a při vycházkách je zavěsily na stromy a keře. Následně si každý na svatého Valentýna přichystal srdce pro svou blízkou osobu se vzkazem a jako poslední jsme si užili karnevalový den v maskách. Děti soutěžily, tančily, cvičily a tvořily. Všichni si karnevalový rej užili.

Matematický klokan

       
Naše škola se 18. března 2022 účastnila mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan. 

V ČR se  tato soutěž konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana  je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A. 

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do  kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ).  

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh. 

Nejlepší umístění našich žáků ve školním kole:
Kategorie Cvrček : 1. místo Ema Oujeská, 2. místo Eliška Vysluchová, 3. místo Eliška Poláčková 
Kategorie Klokánek : 1. místo Klára Tomsová, 2. místo Tereza Vošvrdová,  3. místo Vanessa Havrilová Kategorie Benjamín : 1 místo Dominik Grusser, 2. místo Nikola Lazarová, 3. místo Sofie Balážová 
Kategorie Kadet : 1. místo Lukáš Olah, 2. místo Adam Strnad, 3. místo Anna Směšná. 

Nejlepším gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za účast. 

Ing. Irena Křížová

Beseda - Tonda obal

Dne 11. 3. 2022 k nám do školy opět po letech zavítal Tonda obal – besedy pro žáky 3. – 9. ročníku. Obsahem těchto besed jsou nejdříve videa o třídírnách a recyklaci odpadu. Následují interaktivní besedy o správném třídění odpadu, jak se v domácnosti či ve škole chovat ekologicky a na závěr proběhla mezi dětmi soutěž v třídění odpadu. Za všechny děti zde přikládáme 2 vyjádření. Po „covidových“ omezeních opět příjemný návrat k pestřejší výuce. ·       

 „Je správné, když se třídí odpad a měli by se tím ostatní inspirovat. Také jsme se dozvěděli něco o spalovnách, skládkách a sběrných dvorech a na konci hodiny jsme dostali pravítko…“ ·      

 „Líbilo se nám, jak jsme soutěžili v třídění odpadu, teď už i víme, že bývalá skládka je kopec. Vše nám bylo dostatečně a srozumitelně vysvětleno…“  

Kurz plavání 3.A

Konečně jsme se dočkali. V minulém roce jsme o kurz plavání přišli, což nás moc mrzelo. V letošním školním roce jsme zvládli všechny lekce, i když nás každý týden ohrožovalo testování. Naučili jsme se splývat, skákat šipku i správnou techniku různých plaveckých stylů. Po celou dobu kurzu nás vedla skvělá paní plavčice Jana Pokorná, která nás na závěrečné lekci odměnila odznaky za uplavané bazény. Moc jsme si to užili a těšíme se na léto. To bude plaváníčko. :-)

I my jsme se chtěli přiblížit světovému trendu návratu k přírodě.Formou projektu jsme si připomněli, jak se zdravě stravovat, dodržovat hygienu, sportovat a být veselý ve společnosti nejbližších a kamarádů. Zkusili jsme vytvořit potravinovou pyramidu, básničkou jsme si osvěžili důležitost vitamínů. Také jsme si zasoutěžili a na závěr jsme ochutnali českou, trochu opomíjenou, superpotravinu – ovesnou kaši.Mimo nových informací jsme si užili i plno zábavy a už se těšíme na další projekt.

Projekt „Zdravý životní styl“ – 2.A

Maškarní karneval ve školní družině

Maškarní karneval ve školní družině se uskutečnil ve čtvrtek 17. února na sále DDM Volňásek.
Nejdříve proběhla promenáda masek, přehlídka a jednotlivá představování. Nechyběla diskotéka a písničky oblíbených Šmoulů.
Letos nás navštívil klaun Jája, který měl pro děti - masky připravené zajímavé hry a soutěže: s padáky, taneční s balonky aj.
Všichni jsme se vyřádili - děti, paní vychovatelky i p. asistentky. Na závěr proběhlo vyhlášení "NEJ" masek, ale pěkné ceny a sladkosti si odnesli úplně všichni.
Velké díky patří i rodičům dětí, kteří se podíleli na realizaci masek a bez jejich pomoci by se náš krásný karneval nemohl uskutečnit.

U nás není nuda

Základní škola Petlérská v Klášterci rozhodně není nuda a nebojí se využívat praxi ve výuce už od nejmenších. Nejmenší žáčci z přípravné třídy se již podruhé setkali s fyzikou v praxi. Společně s paní učitelkou Bárou Bitomskou byli už na druhé hodině fyziky. Paní učitelka Martina Nováková tentokrát připravila téma "Duha", vzlínání a prolínání. Děti si vyrobily barevnou duhu a spektroskop, který může posloužit i jako "Káča".

V hodinách informatiky pan učitel Jiří Kypta s žáky velmi rád využívá moderních technologií. Na Vánoce potěšil vyučující fyziky super 3D modelem jaderného reaktoru, který mohou žáci nejen prohlížet a popisovat, ale i skládat. Po jaderném reaktoru došlo doslova k výbuchu a žáci již tisknou další a další modely ... katapulty, které následně vyrábí i ze dřeva v hodinách pracovních činností, slepé mapy na hodiny zeměpisu, píšťalky do hodin tělesné výchovy a v neposlední řadě i postavičky z PC her. Žáci s panem učitelem nejen tisknou, ale i pracují s programy, učí se na internetu vyhledávat informace a plánky pro 3D tisk a v neposlední řadě začínají i jednoduché návrhy programovat.

I hodiny fyziky mohou být názorné a praktické. Vysvětlit fyzikální zákony o síle je legrace. Pan Isaac Newton by měl jistě radost z žáků 7.třídy na Petlérské, kteří si jeho zákony o síle vysvětlují "po svém", prakticky. Tělocvična tak může sloužit jako laboratoř a věci kolem nás jako výzkumný materiál. Takový balónek, který letí po napnutém provázku pak poskytuje mnoho oblastí, které se dají probádat: pohyb, dráha, rychlost, síla, tření, tlak.

Projekt "Jak se do lesa volá, tak se z vody ozývá" vzhledem k situaci pokračuje byť v pomalejším tempu, ale ve snaze "naplno"  Žáci pátých tříd již mají opracovaný materiál a začali připravené podklady, kterými jsou naši ptáci a rostliny luk a zahrad, zpracovávat. Vyhledávají informace na internetu i v knihách, tvoří výukový materiál v hodinách informatiky a v hodinách pracovních činností vypalují do dřeva, malují, stloukají ptačí budky a gravírují.
Komu čest, tomu čest ... děti nemusí jen plytce sedět u počítačových her, mohou tvořit a budovat.

Poprvé v knihovně

Žáci přípravné třídy se koncem ledna vydali poprvé do nově otevřené knihovny v kulturním centru. Paní knihovnice žáky seznámila s prostředím, ukázala jim také vhodné knihy pro předškolní věk a přečetla jim pohádku o zimě. Děti si v závěru malé exkurze mohly prohlédnout knihy, které je zaujaly a pobavit se u knih s kamarády. Všichni žáci byli nadšeni a těší se na další návštěvu :)

Vánoce na ZŠ Petlérská byly opravdu štědré

Předvánoční shon byl náročný, avšak radost z vánoční nadílky byla nepopsatelná. Krom spousty úžasných pomůcek do výuky jednotlivých předmětů, měli žáci a učitelé školy „pod stromečkem“ dva veslovací trenažéry. Vedení školy se rozhodlo pro nákup trenažérů nejen z důvodů motivačních, ale i z důvodů posílení imunity žáků školy a celkového zapojení do projektu „Česko vesluje“, který v Klášterci znají všechny školy a jehož zápolení se střídavě zhostily: Cílem projektu je: -        Atraktivní a zábavnou formou podporovat u dětí a mládeže sport / vzdělání / technologie.  -        Posilovat rozvoj osobnosti sportovce.  -        Motivovat školy k moderní náplni tělocviků -        Podpora rozvoj olympijských sportů.  -        Hledání talentů, kteří by mohli v budoucnu úspěšně reprezentovat Českou republiku a stát se olympijskými vítězi. ZŠ Petlérská tímto zároveň oznamuje a vyzývá školy z okolí k účasti na okresním kole „Sazka olympijského víceboje“, který budeme pořádat ve spolupráci s Atletickým oddílem v Klášterci nad Ohří. Sportovní zápolení proběhne 19.4.2022 (podrobné informace budou školám předány). Veslování bude součástí zápolení, protože i projekt Česko vesluje spojil své síly se Sazka olympijským vícebojem.                                                                                                                                            Mgr. Martina Nováková   

Radovánky na sněhu

Využíváme každé chvilky být venku a když napadne sníh je to pro nás velký bonus. Koulujeme se, bobujeme a stavíme kamarády sněhuláky.

Vánoční období v PT

Žáci z přípravné třídy oslavili Vánoce besídkou, při které vyzkoušeli různé tradice, zasoutěžili si a vytvořili si vánoční přání pro rodiče. Po vánočních prázdninách si zahráli divadlo s příběhem tří králů a vyrobili si korunky.

  ​Dne 7. 12. 2021 proběhlo okresní kolo 44. ročníku Pythagoriády dálkovou formou. Do okresního kola soutěže postoupili úspěšní řešitelé školních kol. Za naší školu se zúčastnil Dominik Grusser. V čase určeném organizátorem jsme se připojili na videokonferenci soutěže. V úvodu proběhla krátká prezentace, pak bylo rozdáno zadání, po uplynutí 60 minut jsme zadali řešení do počítače prostřednictvím formuláře. Ve své kategorii se Domča umístil ze 34 účastníků na krásném 14. místě. Tímto mu moc gratulujeme a přejeme další řešitelské úspěchy.
Ing. Irena Křížová

Pythagoriáda

Začátkem prosince v přípravné třídě proběhlo pekelné vyučování, tzv. "čertí školička". Děti v tento den přišly v kostýmech čertíků a dorazil také jeden Mikuláš. Pro žáky byl připraven bohatý program po celý den - soutěže, cesta peklem, vaření čertovského guláše, řádění s hudbou a tvoření lucerniček. 
Následně 6. 12. třídu navštívili opravdoví čerti, andílci a Mikuláš, kteří všem žákům donesli sladký balíček. 

Čertí školička u předškoláků

Prosinec v družině

Těšíme se na Mikuláše, na vycházce vítáme první sníh, vyrábíme svícínky s andělíčky aj. Ale hlavně se těšíme na Vánoce!

Listopad v družině

Listopad v družině ještě stále ve znamení podzimu. Vyrábíme a hrajeme si…….

  Opět jsme se tradičně zapojili do soutěže DDM Volňásek „Zdobení vánočních stromečků 2021“. Tentokrát zdobili žáci první a třetí třídy společně s třídními učitelkami a asistentkami pedagogů. Šikovné ručky žáčků vytvořily odolné ozdoby z kartonu, alobalu, vlny a korálků. Tak snad se vám budou líbit. Držte nám palce při hodnocení stromečků. 
Mgr. Spurná K. a Mgr. Malastová H.  

Zdobení stromečků 3.A + 1.A pro rok 2021

Naše škola slaví 45. výročí

„Čtyřka“ slaví v letošním školním roce již své 45. narozeniny. Za ta léta prošla jejími lavicemi velká spousta žáků a učitelů, kteří si zajisté spolu s námi rádi zavzpomínají na střípky z její historie.Slavnostnímu otevření nové školy se těšilo 1. září 1976 celkem 350 žáků. Provoz 2. stupně byl zahájen o rok později. Největší rozmach zažila škola pod vedením ředitele Milana Samce v roce 1986, kdy jí navštěvovalo 720 dětí. V roce 1998 převzal vedení školy ředitel Zděnek Růžička, který se zasadil o otevření tzv. přípravné třídy pro děti s odloženou školní docházkou a mentálním postižením. Za jeho působení se budova po dlouhé době dočkala nového kabátu. V roce 2014 se do volných prostor školy přestěhoval DDM Volňásek. V dalších letech došlo k administrativnímu sloučení ZŠ Petlérské, DDM Volňásek a v roce 2016 přibylo i detašované pracoviště ZŠ Havlíčkova. Vedením tohoto nově vzniklého „trojboje“ byl v roce 2016 pověřen současný ředitel Jaromír Mácha. Vznikla tak organizace, která vzdělává a vychovává děti a mládež od předškoláků (některé kroužky DDM, přípravná třída), přes 1. a 2. stupeň běžných tříd a tříd pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, až po žáky plnoleté ve speciálních třídách. O všechny se v současnosti stará na 70 zaměstnanců.K období vzniku školy neodmyslitelně patří založení Pionýrských organizací. Pod jejich záštitou byly v létě pořádány dětské tábory a fungovala řada mimoškolních zájmových útvarů. Mezi ně patřil i kroužek házené, ve které se v roce 1989 podařilo mladším žačkám získat první historický titul z přeboru republiky v národní házené. Vrcholem úspěchu v tomto sportu byla pak kvalifikace žen do 1. ligy v roce 2002. V dalších letech vychovala škola řadu mladých fotbalistů pod vedením učitelky Evy Rechové.Vzhledem k dlouholeté spolupráci s dětským časopisem Ohníček se na škole každoročně konala celorepubliková akce Klášterecká šlapačka Ohníčku, během níž školu navštívila řada známých osobností jako např. zpěvák Dalibor Janda, zpěvačka Lucie Bílá či skupina Kroky pod vedením Františka Janečka.V minulosti se žáci velice dobře umísťovali v hudebních a recitačních soutěžích. V současné době sklízí řadu úspěchů malí flétnisté učitelky Hany Malastové a zpěváčci učitelky Petry Rompotlové. Díky výtvarným výstavám organizovaným učitelkou Janou Bočkovou jsme jejich práce mohli zhlédnout v zámeckém sále či kulturním domě. Ze spolupráce s Tomášem Bartákem vzniklo v roce 2009 hudební CD či úspěšné divadelní představení Operky. Úzká spolupráce je i mezi školou a mateřinkami. Pro budoucí prvňáčky připravují velcí školáci každoročně Dílničky pro předškoláčky.Masopustní karnevaly, Velikonoce, Pálení čarodějnic, Noc s Andersenem, Den dětí, Ukliďme Česko jsou názvy akcí pořádaných každoročně naší školou pro žáky všech kláštereckých základních škol. Mezi ně patří i velmi úspěšné taneční soutěže, které připravovala učitelka Hana Příšovská. K dalším akcím, které jsou pořádané dodnes, patří oblíbené Dýňování, Halloween, Mikuláš, Česko zpívá koledy, Vánoční dílničky a besídky. Mimo kulturní, vzdělávací či turistické výlety po českém kraji podnikají učitelé se svými svěřenci již dlouhá léta i výpravy do zahraničí.Nedílnou součástí výchovy a vzdělávání jsou preventivní aktivity školy s cílem zvyšování odolnosti dětí vůči sociálně patologickým jevům (Projekt Podaná ruka žákům či Paragraf 11/55 – dodržujeme zákony).Činnost školní družiny naší školy je velmi rozmanitá. Pořádají se velmi oblíbené výlety do okolí, sportovní nebo pěvecké soutěže. Velký ohlas sklidila pěvecká soutěž DOREMI. Děti naší školy chodí do školní družiny rády, neboť mohou své dovednosti a schopnosti rozvíjet ve velmi příjemném prostředí.Dění na škole bylo kromě kronik zaznamenáváno i formou Fotonovin, které jsou zpravidla vystavovány v rámci výročních dnů otevřených dveří. Od roku 1993 vychází školní časopis Třesky plesky, který byl přejmenován na Publish s.r.o. V současnosti jsou veškeré aktuální informace prezentovány na školním webu: www.zsddmklasterec.cz.Vzhledem k současným epidemiologickým opatřením je oficiální program oslavy 45. výročí školy pro veřejnost odložen na květen příštího roku. ZŠ Petlérské přejeme spoustu šikovných školáčků a bezva učitelů, pro něž bude radost zde pracovat minimálně dalších 45 let.

Přírodovědné pokusy pro předškoláky

  Přípravná třída přijala pozvání od p.uč. Mgr. Martiny Novákové do učebny fyziky na přírodovědné pokusy. Nejprve si žáci oblékli trika jako laboranti a poté si poslechli tlukot svého srdce. Následoval pokus zvaný "sopka" a řada pokusů s magnety. Žáci si také vyzkoušeli kouzlení s balónkem, který zvládli přilepit na zeď bez použití lepidla. V závěru celé pokusné hodiny si děti hrály s pipetou, vodou, jarem a pepřem. Pokusy byly velice zajímavé a žáci zažili něco nového. Všichni paní učitelce za skvělou hodinu děkujeme a těšíme se na příště :-).

Den s knihou v PT

  Žáci se během vyučování seznamovali s různým typem knih (leporela, encyklopedie, knihy naučné a pohádkové ...). Všechny knihy si společně prohlíželi a povídali si také o svých nejoblíbenějších knihách a pohádkách. V závěru dne si každý vytvořil své leporelo s pohádkou "O neposlušných kůzlátkách".

Plavecký výcvik 2. A, 2. B

  Až do konce listopadu budou žáci druhých tříd absolvovat hodiny plavání. Plaveme vždy v úterý a celý kurz trvá deset lekcí. Jsme rádi, že i v době covidové můžeme tento výcvik absolvovat.  S každým týdnem se malí plaváčci zlepšují, někteří už pěkně zvládají techniku základních plaveckých stylů. Na závěr každé plavecké dvouhodiny je pro všechny odměnou společné řádění v bazénu.

Školní kolo Pythagoriády 2021-2022

  Na naší škole proběhlo ve 44. týdnu školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda určené žákům šestého, sedmého, osmého a devátého ročníku. Soutěžící řešili 15 úloh, na jejich vyřešení měli 60 minut, není povoleno používat kalkulačky ani tabulky. Celkem se zúčastnilo 28 žáků, zastoupeny byly všechny ročníky, pro které byla soutěž určena. Úspěšným řešitelem je soutěžící s 10 a více body. Letos jsme příliš úspěšní nebyli. Nejlepších výsledků jsme dosáhli v kategorii 6. ročníku, kde nejvíce bodů a to 8 získal Dominik Grusser. Všem účastníkům děkujeme za účast.
Ing. Irena Křížová

Výstava Vzdělávání

  9. 11. se vycházející žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výstavy Vzdělávání v chomutovské sportovní hale. Bylo zde prezentováno 29 středních škol ve svých stáncích, kde si žáci mohli pohovořit s učiteli i studenty daných škol. Žáci mohli získat propagační materiály a přiblížit se tak ve svých plánech k definitivnímu rozhodnutí, jaké obory či školy napsat do svých přihlášek v únoru.

Číst nás baví 3. A

  V předešlém roce jsme se úspěšně pasovali na čtenáře a odměnou nám byla přihláška do Městské knihovny v Klášterci nad Ohří. Od září knihovnu pravidelně navštěvujeme. Jednou za měsíc si každý z nás vybere tu nejkrásnější knížku a spokojeně si ji odnáší do školy. Domů to nevydržíme. Musíme se do ní začíst už ve třídě.
A protože na čtení musí být ta správná atmosféra, můžeme si donést z domova polštáře pro lepší pohodlí.
A pokud knihu přečteme celou a stojí za to, zapíšeme si její stručný obsah do ČTENÁŘSKÉHO DENÍKU a kamarádům o knížce krátce povyprávíme. Třeba si právě tu příště půjčí oni.

Halloweenské dopoledne 3. A

  Před podzimními prázdninami jsme si užili „ HALLOWEENSKÉ DOPOLEDNE“. Děti přišly do školy v maskách. Učili jsme se, ale zábavnou formou. Vyplňovali jsme, luštili, lepili, stříhali a jinak tvořili. V hodině TV jsme si zahráli hru“ KRVAVÉ KOLENO“ a za pomoci násobilky jsme se dozvěděli o HALLOWEENU novinky, které jsme ještě nevěděli. Ale hlavně jsme si vysvětlili, že je to svátek přejatý a u nás máme jiné, ne tak zábavné, ale pro nás důležité podzimní svátky. Domů si děti odnášely halloweenskou výzdobu, strašidelnou čelenku a hračku.

Strašidelná výuka v přípravné třídě

  Měsíc listopad žáci přípravné třídy začali strašením. Všichni si donesli masky, kostýmy a strašidelné vyučování mohlo začít.Děti soutěžily ve třech disciplínách: hod na cíl, chůze na chůdách, skoky v pytlích. Dále dlabaly dýně, tvořily, tančily, hrály si a v závěru dne hledaly poklad. Dva žáci se dobrovolně nechali omotat jako mumie a ostatní kamarádi si jejich omotávání užívali a zažili spoustu legrace. 
 

Halloween 2. A

  Páteční dopoledne před podzimními prázdninami se neslo v duchu Halloweenu. Žáci přišli do školy v různých převlecích a maskách. Vyráběli jsme podzimní dekorace a poslouchali strašidelnou hudbu. Sraz kostlivců, čarodějnic a ostatních strašidel jsme si moc užili.

Zážitkové učení a drakiáda v přípravné třídě

  V uplynulém měsíci si žáci vyzkoušeli zážitkové učení venku, při kterém si vytvořili skřítky pomocí přírodnin. Každý tvořil skřítka dle své fantazie. Také sbírali kaštany, které následně využívali při výuce a před podzimními prázdninami si užili drakiádu. I přes velkou absenci se akce zdařila a věřím, že při následujících akcích nás bude už více. 
Bc. Barbora Bitomská

Pasování na čtenáře žáků 2. A a 2. B

V pondělí 18. 10. proběhlo v Městské knihovně v Klášterci nad Ohří  „Pasování druháčků na čtenáře“. Žáci předvedli své čtenářské schopnosti, šikovní čtenáři byli pochváleni a všichni společně panu králi slíbili, že si budou každý večer před spaním číst.           
Nejen, že se akce dětem líbila, ale ještě dostaly bonus v podobě výpůjček v knihovně na rok zdarma.  
Z akce jsme obdrželi také video, které je neveřejné, lze spustit pouze přes tento odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=AhhrKfGzVKE

Distanční výuka verze 2.0

  Covidová doba přináší nové výzvy.
Paní učitelka Dita Procházková se rozhodla posunout distanční výuku na novou úroveň. Protože byla nucena nastoupit do karantény, zkusili jsme distanční výuku obráceně, žáci jsou ve škole a paní učitelka doma na karanténě. Škola nakoupila nutné technické vybavení, proběhlo několik cvičných hovoru a on-line výuka “naruby” mohla začít. Jedná se o experimentální výuku, která by měla mít lepší výsledky než klasické suplování za nepřítomnou kolegyni.

Mgr. Jiří Kypta

Prezentace SŠ

  Dne 14.10. jsme se po roční pauze mohli opět zúčastnit prezentace středních škol západního regionu, pořádané na SPŠ v Ostrově pro vycházející žáky. Tentokrát sice za přísných hygienických opatření - povinné dezinfekce, nasazeného respirátoru FFP2 i zákazu konzumace jídla a pití na místě - to jsme však přijali a zvládli a měli jsme tak možnost zjistit informace o spoustě středních škol od samotných studentů, kteří se nám zde věnovali, získali propagační materiály, letáky a též si prohlédli interiéry samotné ostrovské střední školy. Již se těšíme na podobnou prezentaci, pořádanou pro severní region v chomutovské sportovní hale, kterou máme v plánu 9.11. Zde opět nahlédneme „pod pokličku“ dalších středních škol, což nám pomůže lépe se rozhodovat, kterou školu a obor nakonec v březnu do přihlášky napsat. 
Žáci 9.A a V.P. Ivana Hykyšová